Kultura

Vydejte se do chorvatského města, které je jedno z nejznámějších v celé zemi. Obdivujte krásy a jedinečnosti města, ve kterém žije na 41 tisíc obyvatel. Severní Dalmácie, kam se za Šibenikem vydáme, je jedno z nejkrásnějších míst vůbec celého Chorvatska. Je velice oblíbená turisty, především pak těmi českými.

Ve městě Šibenik mohou turisté navštívit mnoho zajímavých míst a užít si spoustu zábavy. Mimo památek a přírodních úkazů, mohou strávit dovolenou v duchu sportu, kultury a zábavy. Projděte si aktuální nabídku zájezdů na Šibenik – odkaz zde.

Šibenik jako přístav je skvělým místem pro vodní sporty. Můžete vyzkoušet jachting, několik různých potápěčských klubů nebo i potápěčské školy, kde se naučíte vše o tomto sportu. Dále si pak můžete zahrát například plážový volejbal nebo stolní tenis.

Obrovským zážitkem je také nedaleké sokolnické středisko, které umožňuje výuku a lov s pomocí cvičených dravých ptáků. Adrenalin do krve Vám určitě vplaví bungee-jumping, který si vyzkoušíte přímo ze Šibenického mostu přes řeku Krku. Opravdu velkým sportovním centrem nedaleko Šibeniku je 6 kilometrů vzdálené hotelové městečko Solaris u Zablace. Chystáte-li svoji dovolenou na Šibeniku, můžete vybírat ze stovek kombinací termínů a ubytování. Vyberte si.

Pokud milujete zábavu a rádi byste si dovolenou přesně v tomhle duchu užili, je pro Vás Šibenik opět jako stvořený. Konají se zde totiž letní festivaly, tradiční slavnosti nebo koncerty populární hudby. Při dovolené si tak můžete užít folklorní večery, bary s hudbou nebo rušné diskotéky.

Velkou slávou jsou středověké trhy. Ty se konají přibližně koncem září a jsou doprovázeny bohatým programem. Středověké trhy Vás zanesou přímo do dob dávných, díky své přitažlivé a úžasné atmosféře. Mimo jiné si užijete rytířských turnajů a soubojů nebo tanečního a divadelního představení.

Kultura patří ke každému oblíbenému turistickému městu, proto také Šibenik má svou dominantu. Tou je Šibenické léto. Tak je nazýván festival kultury a zábavy. V této době se ve městě konají koncerty vážné, ale i lidové hudby. Koncerty se navíc uskutečňují na ojedinělých místech, jakými jsou například pevnost sv. Mikuláše v průlivu sv. Antonína, katedrála sv. Jakuba nebo pevnost sv. Michala.

Chystáte-li svoji dovolenou na Šibeniku, můžete vybírat ze stovek kombinací termínů a ubytování. Vyberte si.