Resort Solaris

Resort Solaris

Turisty velmi navštěvovaný Šibenik se stal během několika let opravdovým rájem pro návštěvníky. A nejen Šibenik. Asi 6 kilometrů jižně od něj na malém poloostrově leží slunné hotelové městečko Solaris.

Jeho vznik se datuje do 70. let minulého století, přičemž do současné podoby bylo postaveno až v 90.letech. Město bylo nově zrekonstruováno a vylepšeno. Za zmínku dozajista stojí, že město Solaris patří mezi nejlépe vybavená letoviska v celé Dalmácii.

Vystavěno je v Solaris plno hotelů, apartmánů, kempů i jachtařský přístav Marina. Samozřejmě ke komplexu patří i několik restaurací, barů, wellness – centrum, kongresové středisko a nespočet praktických sportovišť.

Co se v Solaris koupání týče, budete mile překvapeni. Největší chloubou tohoto města je především dlouhá oblázková pláž, která je částečně uměle doplněna. Nazývána je jako „Bílá pláž“ a díky své kráse byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou. Nejenže má pláž překrásnou pláž s čistým mořem, ale je také vybavena plno plážovými atrakcemi.

Naleznete zde akvapark, půjčovny a plno plážových barů. Na určité části pobřeží jsou upravené betonové plošiny. Ulehnete-li na lehátko, naskýtá se Vám pěkný výhled na ostrovy severozápadně od střediska. V Solarisu je bezproblémové i ubytování. Nabízena je velká ubytovací kapacita v hotelech, dále v hotelových apartmánech, v soukromí ale i v kempu. Projděte si aktuální nabídku zájezdů na Šibenik – odkaz zde.

Stejně jako ostatní města v Chorvatsku při jadranském pobřeží má i Solaris velmi dobré podmínky pro sportování. Úspěšný je zde jachting, windsurfing, vodní lyžování, potápění a vodní skútry. V nabídce jsou zde i sporty na pevnině. Mezi ně patří tenis, vybavená tělocvična, malá kopaná, košíková, minigolf, kuželky, střelnice, běžecké cesty a cyklostezky. Stejně jako v Solaris i v Šibeniku lze využívat sportovních zařízeních. V Solaris se nebudete dozajista nudit ani Vy, ani Vaše děti. Stačí si jen vybrat.

Navštivte krásy Severní Dalmácie v Chorvatsku a budete unesení. Tato chorvatská část nabízí slunná léta a příjemně strávené dovolené. Je zde plno míst a měst, které stojí za navštívení.