Lidé

Postupem času s z nenápadného chorvatského městečka stal živel dobývaní turisty z celého světa, převážně Evropany. V některých částech však Šibenik zachoval svou původní podobu. U moře naleznete klidná zákoutí s milými rybařícími dědečky.

V samém středu a centru města potkáte usměvavé a ochotné lidi, kteří na Vás svou přirozeně bezstarostnou náladu zaručeně přenesou. Chorvatské běžné zvyklosti se nijak zvláště neodlišují od těch evropských. V životě místních lidí převažuje výrazná role vnějšího dojmu. Lidé zde kladou velký důraz na přívětivý vzhled.

Místní lidé jsou jeden velký živel. Milují zábavu a noční život. Pokud plánujete návštěvu Šibeniku, zajisté mezi svůj program denních aktivit zařaďte návštěvu Mezinárodního dětského festivalu. Tento festival se koná v období konce června a začátkem července. Koná se nejen na velkém městském náměstí, ale žije jím celé město. Projděte si aktuální nabídku zájezdů na Šibenik – odkaz zde.

Dá se tedy bez servítek říci, že všechna náměstí, ulice či schodiště Šibeniku jsou jedním velkým jevištěm. V srpnových měsících se zde konají večery mužských lidových pěveckých skupin, kteří udržují tradici sborového zpěvu v celém šibenickém regionu. V tomto měsíci se zde sházejí také milovníci varhanní hudby.

V září se vracíme vzpomínkami do dávného středověku. Konají se zde totiž středověké trhy. Lidé se zde po nocích baví v četných kavárničkách nebo tancují ve zdejších diskotékách.>

Lidé žijící v Šibeniku jsou také zaujatí sportovci. Je zde hodně příležitostí využít vodní sportování. Vychutnat si můžete jízdu na plachetnici, vodní lyžování, windsurfingu a mnoho dalších. Za žádnou cenu nesmíme zapomenou na potápění v oblasti Kornat. Objevíte zde opravdový podmořský ráj.

Využít můžete také jízdu na kánoi v divokých peřejích řeky Cetiny. Vydáte-li se za tímto sportem, neujde Vašim očím krásná skalnatá krajina kolem řeky. Místní doporučují také zapůjčení kol v nedalekém Skradinu. Zažijete tak romantický výlet v nádherném okolí.

Ti kdo touží po pořádné dávce adrenalinu, místní mladíci zde provozují celosvětově známý „bungee jumping“. Skákání je zajištěno na laně ze známého Šibenického mostu. Je zde proto výjimečná možnost vyzkoušet různé druhy aktivit.

Chystáte-li svoji dovolenou na Šibeniku, můžete vybírat ze stovek kombinací termínů a ubytování. Vyberte si.