Památky

Jedno z nejoblíbenějších měst v jedné z nejoblíbenějších zemí. Šibenik, osada se 41 tisíci obyvateli, který je cílem mnoha turistů především v letních měsících. Chorvatsko stále více navštěvují čeští turisté. A také se není čemu divit.

Město s bohatou kulturou a krásnými přírodními úkazy uchvátí rozhodně každého, kdo miluje cestování. Šibenik, rozkládající se v Šibenickém zálivu, je také přístav. Zdobí tak část Severní Dalmácie se svými krásami a jedinečnostmi.

Šibenik je opravdu pro každého. Nalezneme zde krásné historické památky, které nás doslova přenesou do doby zrození celého města. Některé se datují až do 14. století. Můžeme tak shlédnout památky mnoha architektonických tváří. Projděte si aktuální nabídky zájezdů na Šibenik.

Šibenik je město kultury a zábavy. Pokud jste milovníci historie, pak si určitě nenechte ujít Šibenickou katedrálu sv. Jakuba. Ta byla za svou krásu a jedinečnost oceněna a v roce 2000 byla zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Pevnosti, které chrání vnitrozemí města, jsou historicky spjaty s tureckými invazemi. Tato krásná, mohutná stavení, kterými jsou Sv. Ana, Sv. Ivan, Šubičevac a dále přímo u moře – Sv. Nikola. Některé z nich se mohou pyšnit statusem nejpozoruhodnější pevností na východním pobřeží Jaderského moře – konkrétně pevnost sv. Ante. Pevnost Sv. Nikola je monumentální stavba, která ohromí především svou architekturou.

V Šibeniku je ale mnohem více historických památek, jako je například palác Foscolo, 15. století, městská budova s arkádami, 16. století, Biskupský palác, 15. století nebo několik kostelů z období mezi 14. a 20. století. Na poznávání je ve městě opravdu mnoho míst. Zdaleka největší a nejznámější pamětihodností je bezesporu katedrála sv. Jakova.

Její zrod se datuje do roku 1431 až 1536. Je ceněna nejen chorvatskými obyvateli, ale obyvateli celého světa. Její jedinečnost a zvláštní, tajemný charakter, dodávají stavbě onu jedinečnost, za kterou je tolik ceněna. Velice zajímavý je také způsob a materiál, který tvoří celou katedrálu. Ta je totiž celá vyrobena z kamene. Tedy z kamenných desek, které jsou na sebe natěsnány bez jakéhokoli přilnavého materiálu.

Společně s krásnými místy města a okolí tvoří Šibenik skvělý typ na dovolenou v každém ročním období. Protože město v Severní Dalmácii má své kouzlo za jakéhokoli počasí. Vyberte si zájezd, který bude ideální právě pro vás.